millal teha auto ülevaatus

Sõidukite tehnoülevaatus – vastused korduvatele küsimustele

Kus saan Tallinnas tehnoülevaatust teha?

Tallinnas on mitmeid kohti, kus tehnoülevaatust teha, sealhulgas Profdiagnostiku tehnoülevaatuspunktid, mis asuvad Peetris, Mustamäel, Õismäel ja Rocca Al Mares.

Millised on Profdiagnostiku tehnoülevaatuspunkti lahtiolekuajad?

Soovitame Profdiagnostiku tehnoülevaatuspunkti lahtiolekuajad vaadata nende kodulehelt või võtta otse nendega ühendust. Üldiselt on aga tehnoülevaatuspunktid avatud tööpäevadel ja sageli ka laupäeviti.

Kas ma pean eelnevalt aja broneerima, kui soovin Profdiagnostiku tehnoülevaatuspunkti teenuseid kasutada?

Jah, Profdiagnostiku tehnoülevaatuspunktid pakuvad võimalust tehnoülevaatuse aeg eelnevalt broneerida, mis aitab vähendada ooteaega. Peetri tehnoülevaatuspunktis on võimalik saada tehnoülevaatus tehtud vaid 15 minutiga, kui broneerida aeg eelnevalt veebis.

Millised on Profdiagnostiku tehnoülevaatuspunkti hinnad?

Profdiagnostiku tehnoülevaatuspunkti hinnad võivad varieeruda sõltuvalt sõiduki tüübist ja ülevaatuse liigist. Soovitame vaadata hinnainfot Profdiagnostiku kodulehelt või võtta ühendust otse nendega.

Kas Profdiagnostiku tehnoülevaatuspunktid pakuvad ka muid teenuseid peale tehnoülevaatuse?

Jah, lisaks tehnoülevaatusele pakuvad Profdiagnostiku tehnoülevaatuspunktid sageli ka muid teenuseid, nagu auto diagnostika, õli vahetus, rehvivahetus, remonditööd jne. Täpsema info saamiseks soovitame vaadata Profdiagnostiku kodulehte või võtta ühendust otse nendega.

Kas Profdiagnostiku tehnoülevaatuspunktid on avatud ka nädalavahetustel?

Profdiagnostiku tehnoülevaatuspunkti lahtiolekuaegu soovitame kontrollida nende kodulehelt või võtta ühendust otse nendega. Mõned tehnoülevaatuspunktid võivad olla avatud ka laupäeviti, kuid see võib varieeruda punktist punkti.

Hea teada

Auto tehnoülevaatusel kontrollime sõiduki vastavust nõuetele, mis tagavad turvalise ja keskkonnasõbraliku liiklemise. Võid sõitu jätkata, kui auto on töökorras ning tehnilislelt hooldatud.

Loe siit, kuidas tehnoülevaatuselt läbi saada.

Broneeri tehnoülevaatus Peetris

Kui broneerid oma auto ülevaatuse aja Peetris läbi veebi, siis kulub sul tehnoülevaatuse tegemiseks vaid 15 minutit. Asume Helgi teel ja meil on suurim tehnoülevaatuse punkt Tallinnas.

Broneeri tehnoülevaatus Peetris

Kui broneerid oma auto ülevaatuse aja Peetrisd läbi veebi, siis kulub sul tehnoülevaatuse tegemiseks vaid 15 minutit. Asume Helgi teel ja meil on suurim tehnoülevaatuse punkt Tallinnas.

Mootorratta tehnoülevaatus

Milliseid asju kontrollitakse mootorratta tehnoülevaatusel?

Mootorratta tehnoülevaatusel kontrollitakse paljusid samu asju, mis autode puhul, kuid on ka mõningaid mootorrattale spetsiifilisi kontrollpunkte. Kontrollitakse näiteks tulesid (kaasa arvatud suuna- ja pidurituled), rehve, pidureid, roolisüsteemi, mootorit ja väljalaskesüsteemi. Lisaks kontrollitakse ka raami, istet, peegleid, numbrimärki ja kilomeetriloendurit.

Kui tihti peab mootorratast tehnoülevaatusel kontrollima?

Sarnaselt autodega, sõltub mootorratta tehnoülevaatus selle vanusest ja tüübist. Uute mootorrataste puhul tuleb esimene ülevaatus teha 4 aasta möödudes esmasest kasutuselevõtust ja seejärel iga kahe aasta tagant. Kui mootorratas on vanem kui 10 aastat, tuleb tehnoülevaatus teha iga aasta.

Mis juhtub, kui mu mootorratas ei läbi tehnoülevaatust?

Kui teie mootorratas ei läbi tehnoülevaatust, antakse teile aega (tavaliselt 2 kuud), et tuvastatud vead parandada ja mootorratas uuesti ülevaatusele tuua. Kui mootorratas ei läbi ka kordusülevaatust, ei tohi te seda kasutada, kuni kõik vead on parandatud ja mootorratas on läbinud tehnoülevaatuse.

Kuidas saan oma mootorratta tehnoülevaatuseks ette valmistada?

Tehnoülevaatuseks ettevalmistamine hõlmab mootorratta üldise seisukorra kontrollimist. Kontrollige tulede töökindlust, pidurivedeliku taset, rehvirõhku, mootoriõli taset, peegleid ja muud turvavarustust. Veenduge ka, et teie mootorratta dokumendid (registreerimistunnistus ja kindlustuspoliis) on korras ja kaasas.

Kas on olemas kohti, kus ma saan tehnoülevaatuse teha ilma eelneva broneerimiseta?

Kuigi paljud tehnoülevaatuspunktid pakuvad võimalust ilma eelneva broneerimiseta ülevaatusele tulla, võib see tähendada pikemaid ooteaegu. Eelneva broneerimisega saate oma aega paremini planeerida ja vältida ootamist.

Mis juhtub, kui ma jätan tehnoülevaatuse tegemata?

Kui jätate mootorratta tehnoülevaatuse tegemata, võite saada trahvi ja teie kindlustus võib muutuda kehtetuks. Lisaks on mootorrattaga sõitmine ilma kehtiva tehnoülevaatuseta ebaseaduslik. Mootorratas peab läbima uue tehnoülevaatuse enne, kui seda saab jälle kasutada.

ATV ja UTV tehnoülevaatus

Kas ATV ja UTV peavad läbima tehnoülevaatuse Eestis?

Jah, Eesti seaduste kohaselt peavad ATV-d ja UTV-d, mida kasutatakse avalikel teedel, läbima regulaarse tehnoülevaatuse.

Millised nõuded on ATV-de ja UTV-de tehnoülevaatusele?

ATV-de ja UTV-de tehnoülevaatuse käigus kontrollitakse sarnaseid punkte nagu sõiduautode puhul, sealhulgas pidurid, tuled, veermik, ohutusseadmed ja rehvid. Lisaks kontrollitakse mootori ja väljalaskesüsteemi korrasolekut.

Kui sageli pean oma ATV või UTV ülevaatusel käima?

Sõltuvalt teie ATV või UTV vanusest ja kasutusest, peab tehnoülevaatust läbi viima iga 1-2 aasta tagant. Täpsema info saab Maanteeameti veebilehelt või otse tehnoülevaatuspunktist.

Kui kaua võtab aega ATV või UTV tehnoülevaatus?

ATV ja UTV tehnoülevaatus võtab aega tavaliselt umbes 15 minutit, kuid see võib varieeruda sõltuvalt sõiduki seisukorrast ja tehnoülevaatuspunktist.

Kus Tallinnas saab teha ATV või UTV tehnoülevaatust?

ATV ja UTV tehnoülevaatust saab teha Tallinnas mitmetes kohtades. Üks võimalus on Profdiagnostika tehnoülevaatuspunktid, mis asuvad Peetris, Mustamäel, Õismäel ja Rocca al Mares. Nendes punktides on võimalik broneerida aeg ülevaatusele eelnevalt veebis.

Mopeedauto tehnoülevaatus

Kui tihti peab mopeedauto läbima tehnoülevaatuse?

Sarnaselt sõiduautodega peab ka mopeedauto läbima tehnoülevaatuse. Kui mopeedauto on uus, siis toimub esimene tehnoülevaatus nelja aasta pärast esmasest registreerimisest ning seejärel iga kahe aasta tagant. Kui mopeedauto on vanem kui kümme aastat, tuleb tehnoülevaatus läbida igal aastal.

Milliseid dokumente on vaja kaasa võtta mopeedauto tehnoülevaatusele?

Tehnoülevaatusele minnes peate kaasa võtma mopeedauto registreerimistunnistuse. Kui mopeedautol on liikluskindlustus, peab kaasa võtma ka kehtiva kindlustuspoliisi.

Mis juhtub, kui mu mopeedauto ei läbi tehnoülevaatust?

Kui mopeedauto ei läbi tehnoülevaatust, antakse teile aega tuvastatud puuduste kõrvaldamiseks ning mopeedauto tuleb uuesti ülevaatusele tuua. Kuni puudused pole kõrvaldatud ja mopeedauto pole ülevaatust läbinud, ei tohi sellega liikluses osaleda.

Kuidas ma saan oma mopeedauto tehnoülevaatuseks ette valmistada?

Enne tehnoülevaatust kontrollige mopeedauto üldist seisukorda. Veenduge, et kõik tuled töötavad, pidurid toimivad korralikult, rehvid on korras ja nähtavus on hea. Kontrollige ka, et turvavööd oleksid korras ja toimiksid korrektselt.

Kus ma saan teha mopeedauto tehnoülevaatust?

Mopeedauto tehnoülevaatust saab läbi viia samades tehnoülevaatuspunktides, kus tehakse sõiduautode ülevaatust. Näiteks Profdiagnostiku tehnoülevaatuspunktides, mis asuvad Peetris, Mustamäel, Õismäel ja Rocca Al Mares. Broneerida saab nii kohapeal kui ka eelnevalt veebis, mis tagab kiire ja mugava teeninduse.

Sõiduauto tehnoülevaatus

Kui tihti pean oma sõiduauto tehnoülevaatusele viima Tallinnas?

Uute sõidukite puhul toimub esimene tehnoülevaatus pärast nelja aastat esmasest registreerimisest ning seejärel iga kahe aasta tagant. Kui sõiduk on vanem kui 10 aastat, tuleb tehnoülevaatus läbida iga aasta.

Millised dokumendid on vajalikud sõiduauto tehnoülevaatuseks Tallinnas?

Tehnoülevaatusele minnes peate kaasa võtma sõiduki registreerimistunnistuse. Kui olete kindlustanud auto, tuleb esitada ka kehtiv kindlustuspoliis.

Mida tehakse sõiduauto tehnoülevaatuse käigus?

Tehnoülevaatuse käigus kontrollitakse auto tehnilist seisukorda ja ohutust. Kontrollitakse näiteks tulesid, pidureid, roolisüsteemi, rehve, vedrustust, turvavöid ja palju muud.

Mis juhtub, kui mu sõiduauto ei läbi tehnoülevaatust Tallinnas?

Kui teie auto ei läbi tehnoülevaatust, antakse teile aega tuvastatud puuduste kõrvaldamiseks ning auto tuleb uuesti ülevaatusele tuua. Kuni puudused pole kõrvaldatud ja auto pole ülevaatust läbinud, ei tohi sellega liikluses osaleda.

Kuidas ma saan oma sõiduauto tehnoülevaatuseks ette valmistada?

Enne tehnoülevaatust kontrollige auto üldist seisukorda. Veenduge, et kõik tuled töötavad, pidurid toimivad korralikult, rehvid on korras, aknad ja peeglid on puhtad ja nähtavus on hea. Veenduge, et olete kaasas kõik vajalikud dokumendid.

Kus Tallinnas saan tehnoülevaatust teha?

Tallinnas on mitmeid tehnoülevaatuspunkte, sealhulgas Profdiagnostiku tehnoülevaatuspunktid, mis asuvad Peetris, Mustamäel, Õismäel ja Rocca Al Mares. Broneerida saab nii kohapeal kui ka eelnevalt veebis, mis tagab kiire ja mugava teeninduse.

Veoauto tehnoülevaatus

Kui tihti tuleb veoauto tehnoülevaatusel käia?

Veoauto tehnoülevaatuse sagedus sõltub sõiduki vanusest ja tüübist. Tavaliselt tuleb veoautol tehnoülevaatus teha iga 12 kuu järel. Vastavalt määrustele võib esimese tehnoülevaatuse nõue olla pärast sõiduki esmast registreerimist neljandal aastal, ja seejärel iga kahe aasta järel. Teatud tüüpi veokite puhul võivad kehtida erinevad nõuded.

Mida kontrollitakse veoauto tehnoülevaatusel?

Veoauto tehnoülevaatusel kontrollitakse sõiduki üldist turvalisust ja nõuetekohasust. Kontrollitakse näiteks järgmisi osi: pidurid, roolisüsteem, tuled, rehvid, veermik, kere, akud, gaasipidurid, juhiistme ja turvavöö seadistused ning muud turvaseadmed.

Kas veoauto tehnoülevaatusel kontrollitakse ka kaubaruumi?

Jah, tehnoülevaatusel kontrollitakse ka veoauto kaubaruumi. Kontrollitakse, kas uksed ja luugid avanevad ja sulguvad korralikult, kas on olemas sobivad kinnituspunktid lasti turvaliseks transportimiseks ja kas kaubaruumi sisustus on heas korras ja ohutu.

Mis juhtub, kui mu veoauto ei läbi tehnoülevaatust?

Kui veoauto ei läbi tehnoülevaatust, tuleb teil tuvastatud vead parandada ja veoauto uuesti ülevaatusele tuua. Kui veoauto ei läbi kordusülevaatust, ei tohi seda kasutada, kuni kõik vead on parandatud ja veoauto on läbinud tehnoülevaatuse.

Millised dokumendid pean tehnoülevaatusele kaasa võtma?

Veoauto tehnoülevaatusele tuleb kaasa võtta sõiduki registreerimistunnistus, kehtiv kindlustuspoliis ja sõiduki tehnilise passi koopia. Kui veoauto esitab tehnoülevaatusele keegi teine kui omanik, peab tal olema ka volikiri.

Kuidas ma saan oma veoauto tehnoülevaatuseks ette valmistada?

Tehnoülevaatuseks ettevalmistamine hõlmab veoauto üldise seisukorra kontrollimist. Kontrollige veoauto tulesid, pidureid, rehve, roolisüsteemi, kere ja muid olulisi osi. Samuti veenduge, et teie veoauto dokumendid (registreerimistunnistus, kindlustuspoliis jne) on korras.

Kaubikute tehnoülevaatus

Kui tihti peab kaubik läbima tehnoülevaatuse?

Kaubikute tehnoülevaatus sõltub nende vanusest. Uued kaubikud, mis on esmakordselt registreeritud, peavad esimese ülevaatuse läbima nelja aasta pärast, seejärel toimub ülevaatus iga kahe aasta järel. Kui kaubik on vanem kui kümme aastat, tuleb ülevaatus läbida igal aastal.

Millised on olulised kontrollitavad punktid kaubiku tehnoülevaatuse käigus?

Kaubiku tehnoülevaatusel kontrollitakse mitmeid punkte, sealhulgas pidurite töökindlust, tulede tööd, roolisüsteemi, rehvide seisukorda, kere seisukorda ja turvavööde toimivust. Samuti kontrollitakse kaubiku vedrustust ja selle haagise konksu.

Mida ma peaksin tegema, et mu kaubik läbiks tehnoülevaatuse?

Enne tehnoülevaatust kontrollige kaubiku üldist seisundit, sh. tulede tööd, rehvide seisundit ja roolisüsteemi. Kontrollige, kas kõik turvavööd on töökorras ja pidurid töötavad korrektselt. Täitke ka kõik vedelikud nõutud tasemeni.

Millised dokumendid on vajalikud kaubiku tehnoülevaatusele minekuks?

Kaubiku tehnoülevaatusele minnes peate kaasa võtma kaubiku registreerimistunnistuse ning kui kaubikul on liikluskindlustus, siis ka selle poliisi.

Kus Tallinnas on võimalik teha kaubiku tehnoülevaatust?

Tallinnas on mitmeid tehnoülevaatuspunkte, kus saab läbi viia kaubiku ülevaatust. Üheks selliseks on Profdiagnostika, mis asub Peetris, Mustamäel, Õismäel ja Rocca al Mares. Neis punktides on võimalik broneerida aeg ülevaatusele eelnevalt veebis, mis teeb protsessi mugavaks ja kiireks.

Haagise tehnoülevaatus

Kui sageli peab haagis läbima tehnoülevaatuse?

Eesti seaduste kohaselt peavad haagised läbima tehnoülevaatuse iga kahe aasta tagant. Kui haagise täismass ületab 3500 kg, tuleb tehnoülevaatust teha iga aasta.

Milliseid aspekte kontrollitakse haagise tehnoülevaatuse käigus?

Haagise tehnoülevaatuse käigus kontrollitakse mitmeid aspekte, sealhulgas haagise tulede, pidurite ja rehvide töökindlust. Lisaks kontrollitakse, kas haagis vastab ohutusnõuetele.

Mis juhtub, kui mu haagis ei läbi tehnoülevaatust?

Kui teie haagis ei läbi tehnoülevaatust, siis tuleb teil kõrvaldada esile tulnud puudused ja tuua haagis uuesti ülevaatusele. Kuni puudused on kõrvaldatud, ei tohi haagist liikluses kasutada.

Millised dokumendid on vajalikud haagise tehnoülevaatusele minekuks?

Haagise tehnoülevaatusele minnes peate kaasa võtma haagise registreerimistunnistuse. Kui haagis on registreeritud teise isiku nimele, peab teil olema volitus sõiduki esitamiseks ülevaatusele.

Kus Tallinnas on võimalik teha haagise tehnoülevaatust?

Tallinnas on mitmeid tehnoülevaatuspunkte, kus saab läbi viia haagise ülevaatust. Üheks selliseks on Profdiagnostika, mis asub Peetris, Mustamäel, Õismäel ja Rocca al Mares. Neis punktides on võimalik broneerida aeg ülevaatusele eelnevalt veebis, mis teeb protsessi mugavaks ja kiireks.

Traktori tehnoülevaatus

Kas traktorid peavad Eestis läbima tehnoülevaatust?

Jah, Eesti seaduste kohaselt peavad traktorid, mida kasutatakse avalikel teedel, läbima regulaarse tehnoülevaatuse.

Millised nõuded on traktorite tehnoülevaatusele?

Traktori tehnoülevaatuse käigus kontrollitakse mitmeid aspekte, sealhulgas mootori, pidurisüsteemi, tulede, helisignaali, veermiku, ohutusseadmete ja rehvide korrasolekut.

Kui sageli peab traktorit ülevaatusel käima?

Traktorite tehnoülevaatus toimub üldiselt iga kahe aasta tagant, kuid see võib sõltuda traktori vanusest ja kasutusest. Täpsemat informatsiooni saab Maanteeameti veebilehelt või otse tehnoülevaatuspunktist.

Kui kaua võtab aega traktori tehnoülevaatus?

Traktori tehnoülevaatuse kestus võib varieeruda, kuid keskmiselt võtab see protsess aega umbes 30-60 minutit, olenevalt traktori seisukorrast.

Kus Tallinnas saab teha traktori tehnoülevaatust?

Traktori tehnoülevaatust saab teha Tallinnas mitmetes kohtades. Üks võimalus on Profdiagnostik tehnoülevaatuspunkt, mis asub Peetris. Palume eelnevalt broneerida ülevaatuse aeg veebis.

Bussi tehnoülevaatus

Kas bussid peavad Eestis läbima tehnoülevaatust?

Jah, kõik Eestis registreeritud bussid, mida kasutatakse avalikel teedel, peavad läbima regulaarse tehnoülevaatuse vastavalt seaduse nõuetele.

Millised nõuded on busside tehnoülevaatusele?

Bussi tehnoülevaatuse käigus kontrollitakse erinevaid aspekte, sealhulgas pidurisüsteemi, mootori, tulede, helisignaali, rehvide, veermiku, ohutusseadmete ja muude oluliste komponentide seisukorda.

Kui sageli peab bussi ülevaatusel käima?

Busside tehnoülevaatus toimub üldjuhul iga aasta, kuid see võib sõltuda bussi vanusest ja kasutusest. Täpsemat informatsiooni saab Maanteeameti veebilehelt või otse tehnoülevaatuspunktist.

Kui kaua võtab aega bussi tehnoülevaatus?

Bussi tehnoülevaatuse kestus võib varieeruda, kuid keskmiselt võtab see protsess aega umbes tund kuni poolteist tundi, olenevalt bussi seisukorrast.

Kus Tallinnas saab teha bussi tehnoülevaatust?

Bussi tehnoülevaatust saab teha Tallinnas mitmetes kohtades. Üks võimalus on Profdiagnostika tehnoülevaatuspunktid, mis asuvad Peetris, Mustamäel, Õismäel ja Rocca al Mares. Nendes punktides on võimalik broneerida aeg ülevaatusele eelnevalt veebis.

Kuidas ülevaatuselt läbi saada ja mida kontrollitakse

Milliseid asju kontrollitakse tehnoülevaatusel?

Tehnoülevaatusel kontrollitakse sõiduki üldist seisukorda ja turvalisust. See hõlmab tulede, pidurite, roolisüsteemi, veermiku, mootori, käigukasti, väljalaskesüsteemi, kere ja raami, turvavööde ja turvaistmete, rehvide ja rattakoobaste, akna- ja peeglite, ukse- ja lukkude, istmete, ohutusvarustuse (nt tulekustuti, ohutuskolmnurk), kilomeetri loenduri ning sõiduki dokumentatsiooni kontrolli.

Kui tihti peab sõidukit tehnoülevaatusel kontrollima?

Sõidukite tehnoülevaatuse sagedus sõltub sõiduki vanusest ja tüübist. Üldiselt tuleb uusi sõidukeid esimest korda üle vaadata, kui need on 3–4 aastat vanad, ja seejärel iga kahe aasta tagant. Vanemate sõidukite puhul võib see olla iga-aastane kohustus.

Mis juhtub, kui mu auto ei läbi tehnoülevaatust?

Kui teie auto ei läbi tehnoülevaatust, antakse teile teatav aeg (tavaliselt 2 kuud), et parandada tuvastatud vead ja tuua auto uuesti ülevaatusele. Kui auto ei läbi ka korduvülevaatust, ei tohi seda liikluses kasutada, kuni kõik vead on parandatud ja auto on läbinud tehnoülevaatuse.

Kuidas saan oma auto tehnoülevaatuseks ette valmistada?

Tehnoülevaatuseks ettevalmistamine hõlmab sõiduki üldise seisukorra kontrollimist. Kontrollige tulede töökindlust, pidurivedeliku taset, rehvirõhku, mootoriõli taset, esiklaasi puhtust ja terviklikkust, turvavööde töökindlust ja muud turvavarustust (nagu tulekustuti ja ohukolmnurk). Samuti veenduge, et teie sõiduki dokumendid (sõiduki registreerimistunnistus ja kindlustuspoliis) on korras ja kaasas.

Kas tehnoülevaatuse saab teha ka ilma eelneva broneerimiseta?

Kuigi paljud tehnoülevaatuspunktid pakuvad võimalust ilma eelneva broneerimiseta ülevaatusele tulla, võib see tähendada pikemaid ooteaegu. Eelneva broneerimisega saate oma aega paremini planeerida ja vältida ootamist. Peetri tehnoülevaatuspunktis on võimalik saada tehnoülevaatus tehtud vaid 15 minutiga, kui broneerida aeg eelnevalt veebis.

Mis juhtub, kui ma jätan tehnoülevaatuse tegemata?

Kui te jätate oma sõiduki tehnoülevaatuse tegemata, võite saada trahvi ning teie sõiduki kindlustus võib kehtetuks tunnistada. Peale selle on keelatud sõidukit kasutada, kui selle ülevaatuse tähtaeg on möödunud. Sel juhul ei tohi autoga liigelda seni, kuni tehnoülevaatus on tehtud ja sõiduk läbib selle edukalt.

Telli tasuta tehnoülevaatuse meeldetuletus.

Sisesta oma auto number ja e-mail ning me saadame sulle automaatselt meeldetuletuse, kui tehnoülevaatuse aeg hakkab saabuma.