millal teha auto ülevaatus

Autode tehnoülevaatus – vastused korduvatele küsimustele

Millal teha auto ülevaatus?

Auto ülevaatuse täpse aja saab teada jälgides viimati tehtud ülevaatuse aega. Kui on uuem auto (kuni 10 aastat), siis on auto ülevaatuse kohustus iga 48 kuu järel, vanemate autode (10 aastat ja vanemad) on see igaastane kohustus, iga 12 kuu tagant.

Sõiduauto esmasel registreerimisel on ülevaatuse kohustus 48 kuu möödudes esmaregistreerimisest ning vanasõidukite puhul samuti 48 kuu möödudes vanasõidukiks tunnistamisest või viimasest ülevaatusest.

Kui palju maksab auto ülevaatus?

Sõiduauto ülevaatus maksab veebist ostes 38€ (tavahind ülevaatuspunktis kohapeal 44€).  Kõige soodsam ning mugavam viis auto ülevaatuse broneerimiseks on maksta veebis. 

Täpsema sõidukite ülevaatuse hinnakirja leiab siit - Helgi tee tehnoülevaatuse hinnakiri

Kus teha Tallinnas auto ülevaatus?

Auto ülevaatust Tallinnas saab teha meie kahes tehnoülevaatuspunktis - Mustamäel, Ehitajate tee 116 ja Peetris, Helgi tee 4. 

Tehnoülevaatuspunktid on avatud tööpäeviti ka õhtuti ning laupäeviti. Täpsema info tehnoülevaatuspunktide asukoha ja lahtiolekuaegade kohta leiab siit - lahtiolekuajad ja kontaktandmed.

Kuhu on märgitud auto järgmise tehnoülevaatuse aeg?

Kõik tehtud tehnoõlevaatused pannakse kirja auto tehnilisse passi. Autopassist on võimalik igal hetkel kontrollida, millal on viimane auto ülevaatus tehtud.

Korralisel tehnoülevaatusel tuleb uute autodega käia iga kahe aasta tagant ning vanemate autode igaaastaselt. Täpset aega, millal auto ülevaatus läbi saab, on võimalik kontrollida mugavalt www.tehnoulevaatus.ee kodulehelt - kontrolli ülevaatuse kehtivust siit

Kui pikaks ajaks antakse tehnoülevaatus?

Tehnoülevaatus kehtib, vastavalt sõiduki liigile ja vanusele, tavapäraselt kaks või ühe aasta. Täpset aega ja tingimusi, millal sõiduki ülevaatus läbi saab, on võimalik kontrollida mugaval www.tehnoulevaatus.ee kodulehelt.

Kui sageli peab haagis läbima tehnoülevaatuse?

Haagised jagatakse kahte kategooriasse ning nende reeglid tehnoülevaatuse läbimiseks on erinevad. 

  • O1 kategooria on haagis, mille täismass ei ületa 0,75 t
  • O2 kategooria on haagis, mille täismass on üle 0,75 t, kuid ei ületa 3,5 t.

O1 kategooria haagisega on kohustus käia tehnoülevaatusel iga 24 kuu tagant ning O2 kategooria haagisega iga 12 kuu möödumisel. Haagise vanus ei mõjuta korralise tehnoülevaatuse sagedust.

Reeglid on natukene teised haagise esmase registreerimise järel. Haagise ülevaatuse peale esmast registreerimist on kohustuslik O1 haagise puhul 48 kuu möödudes ja O2 haagise puhul 12 kuu möödudes.

Kui sõidukil puudub päritoluriigi tehnoülevaatus?

Kui sõidukil puudub päritoluriigi tehnoülevaatus, siis soovitame pöörduda Transpordiameti poole, sest tegemist on erandolukorraga. Ostes kasutatud sõidukit on ostjal kohustus kontrollida ka päritoluriigi kehtiva registreerimistunnistuse olemasolu.

Hea teada

Auto tehnoülevaatusel kontrollime sõiduki vastavust nõuetele, mis tagavad turvalise ja keskkonnasõbraliku liiklemise. Võid sõitu jätkata, kui auto on töökorras ning tehnilislelt hooldatud.

Loe siit, kuidas tehnoülevaatuselt läbi saada.

Telli tasuta tehnoülevaatuse meeldetuletus.

Sisesta oma auto number ja e-mail ning me saadame sulle automaatselt meeldetuletuse, kui tehnoülevaatuse aeg hakkab saabuma.